Co warto obejrzeć w Nowym Targu?

Uznawany za stolicę Podhala Nowy Targ to miejscowość, którą na wypoczynek wybiera z każdym rokiem coraz więcej osób. Dzięki temu, bez problemu można tutaj znaleźć na przykład noclegi, Nowy Targ bowiem pod względem usług dla turystów bardzo prężnie się rozwija. Kwatery prywatne, miejsca w hotelach czy różnorodnych ośrodkach [tutaj: sieć Meteora] – to cała obszerna baza regionu, dzięki której każdy zdoła znaleźć dobre rozwiązanie na pobyt dla siebie i swojej rodziny. Również bardzo duża ilość ciekawych miejsc i atrakcji powoduje, że nikt nie będzie się nudził podczas wypoczynku i wyszuka coś dla siebie, co spełni jego wszystkie oczekiwania.

Przede wszystkim na uwagę zasługuje położenie Nowego Targu. Niedaleko znajduje się Gorczański Park Narodowy [tutaj: informacje o parku], który zachęca do jego zwiedzania i podziwiania przepięknej przyrody. Wytyczono tutaj bardzo wiele ciekawych szlaków turystycznych, dzięki którym o wiele bezpieczniej można podziwiać piękno gór. Nowy Targ to także doskonałe miejsce na uprawianie sportów zimowych. Bez problemu wyszukamy na przykład wypożyczalnie sprzętu czy też szkółki nauki jazdy na nartach. Tak samo szybko znajdziemy stoki, dobrane do umiejętności czy kondycji fizycznej osób, które chcą z nich korzystać. Poza samym Nowym Targiem bez problemu z takich atrakcji można skorzystać w bardzo wielu pobliskich miejscowościach.

Warto także na pewno wybrać się na spacer po miejscowości i zwiedzić znajdujące się tutaj zabytki. Do ciekawszych należy między innymi pochodzący z XIV wieku kościół św. Katarzyny. Równie piękny, ale znacznie młodszy jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. W nim uwagę z pewnością przykuje ołtarz z marmuru, przedstawiający Ostatnią Wieczerzę. Wpisana na Małopolski Szlak Architektury Drewnianej świątynia św. Anny pochodzi z XV wieku, a znaleźć i podziwiać ją można na wzgórzu cmentarnym. Na rynku znajduje się Muzeum Podhalańskie, gdzie warto dowiedzieć się bardzo wiele na temat historii nie tylko miejscowości, ale całego regionu, jak również podziwiać wiele zgromadzonych eksponatów.

Nowy Targ to także wiele atrakcji, place zabaw dla dzieci czy interesujące miejsca dla ich rodziców, które stanowią sposób na udaną, rodzinną rozrywkę. Na pewno więc pobyt w tym miasteczku to możliwość wywiezienia bardzo wielu interesujących wspomnień. Z innych wojaży po górach polecamy Karpacz [tutaj: Polska strona Sudetów], o którym już pisaliśmy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>