Łeba – Bałtyk na urlop dla każdego

Łeba jest jednym z nadmorskich miast naszego kraju, które często nazywa się letnią stolicą Polski. W jaki sposób uzyskała to miano? Co dało Łebie największą popularność?

W Łebie wszyscy letnicy mają do wyboru trzy plaże. Ich różnorodność i wyjątkowość daje możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnej dla siebie. Wszystkie trzy są szerokie i mają dostęp do morza. Ich atuty najbardziej doceniają wczasowicze, którzy wypoczywają w mieszczących się w pobliżu domkach letniskowych. Z tej bazy noclegowej pozostaje tylko kilka kroków do morza. Nie dziwi zatem fakt, że tego typu noclegów Łeba oferuje dużo i są to najchętniej wybierane opcje, w szczególności przez miłośników kąpieli zarówno wodnych jak i słonecznych.

Plaża A jest strzeżona, biorąc pod uwagę lokalizację jest ona najbardziej doceniana w mieście. Z centralnej części Łeby można do niej dojść ulicą Sosnową lub Wojska Polskiego. Popularność zyskała jej najbogatsza infrastruktura turystyczna. Stragany z pamiątkami, knajpy, smażalnie ryb to niektóre przykłady miejsc, które można tutaj spotkać. Na plaży można zasmakować wielu atrakcji wodnych. Nie będzie tutaj problemu z wypożyczeniem skutera wodnego czy kajaka albo też poszybować na spadochronie, ciągniętym przez motorówkę, czy też oddać się szalonej wyprawie na bananie.

Plaża B jest również strzeżona. Choć jest trochę oddalona od centrum to posiada doskonałe warunki przygotowane specjalnie dla letników. Można dojechać do niej ulicą Turystyczną. Dobrą wiadomością jest to, że przed plażą znajduje się obszerny i tani parking- z miejscem na rowery skutery i motory. Brzeg mieści całe bogactwo zjeżdżalni, placów zabaw, trampolin, boisk do siatkówki. Z tego miejsca wiedzie szlak na ruchome wydmy. To idealne miejsce na wypoczynek i chwilę oddechu.

Plaża C nie jest pilnowana przez ratownika, więc użytkować ją można na własną odpowiedzialność. Zniechęca to turystów, szczególnie tych, którzy posiadają małe dzieci. Pomimo, że nie znajdziemy tu strzeżonego przez ratowników kąpieliska, atrakcji dla dzieci czy gastronomii – to takiego spokoju, prywatności niczym nie uda się zastąpić. To miejsce wprost perfekcyjne dla samotników i osób, które nie lubią tłumu i zgiełku. Tu bez problemu można zapomnieć o hałasie i pośpiechu miejskim.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>