Myślenickie atrakcje nie tylko na wakacje

Każdy, kto przyjedzie do Myślenic, z pewnością nie będzie narzekać na nudę. Są tu bowiem bardzo ciekawe miejsca, do których możemy udać się zarówno samotnie, jak i z rodziną czy znajomymi. Na pewno wart uwagi jest stok narciarski, z dośnieżanymi i oświetlonymi trasami, w dodatku oddalony tylko 20 minut od Krakowa.

Miejscem, które zdecydowanie warto polecić jest zamek w Dobczycach. Jest on położony niecałe dziesięć kilometrów od Myślenic i przyciąga uwagę turystów. Pochodzi on z XIII wieku i był kiedyś warownią górskiego typu. Nad piwnicą wykuto w skale basztę narożną z dwoma dziedzińcami. Górny był odpowiednikiem bastionu obronnego i ciężko go było zdobyć. Najstarszą częścią zamku była kwadratowa baszta z nieregularną studnią. Była ona nazywana przez mieszkańców „studnią śmierci”. Dolna sala boczna służyła natomiast jako więzienie. W XVI wieku zamek został przebudowany przez starostę dobczyckiego na styl renesansowy i wówczas zamek posiadał aż siedemdziesiąt pomieszczeń. Później w zamku powstała dodatkowo akademia dla synów królewskich. Pobierali oni nauki za sprawą kronikarza Jana Długosza. Wygląd zamku mocno ucierpiał w wieku XVII podczas potopu szwedzkiego, a później w wyniku poszukiwania zamkowych klejnotów i innych skarbów przez okolicznych mieszkańców.

W pobliżu zamku znajduje się wiele miejsc noclegowych. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Myślenice”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne.  jednym z ciekawych miejsc na noclegi jest Hotel 7 Rooms. Oferuje on gościom pokoje z telewizorem, bezpłatnym internetem oraz łazienką z prysznicem. Pokoje są bardzo eleganckie i w jasnych kolorach. Na podłogach są ciemne, drewniane panele, co daje przyjemny kontrast. Do dyspozycji gości jest restauracja z pysznymi daniami kuchni polskiej i regionalnej. Śniadania możemy także zamówić sobie do pokoju, a na terenie hotelu jest również automat z napojami. Przed budynkiem znajduje się duży ogród ze sprzętem do grilowania, miejscem na ognisko oraz placem zabaw dla dzieci i bezpłatny, prywatny parking dla gości hotelowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>