Piwniczna-Zdrój – co warto zobaczyć?

Poszukując malowniczego miejsca, w którym nie tylko będziemy czuli, że posiada wiele zabytków, walorów przyrodniczych, ale w którym także możemy nieco podreperować swoje zdrowie, z powodzeniem możemy zarezerwować noclegi w Piwnicznej-Zdrój. Jest to niewielka miejscowość położona w województwie małopolskim. Jako uzdrowisko, daje wiele możliwości swoim kuracjuszom, którzy tutaj niezwykle chętnie wracają. Można spokojnie powiedzieć, że baza noclegowa w tej miejscowości jest czynna praktycznie przez cały rok.

 

Piwniczna-Zdrój znajduje się w malowniczej dolinie Popradu. Jednocześnie uzdrowisko jest otoczone przepięknym Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Z Piwnicznej-Zdroju mamy niezwykle blisko do takich znanych miejscowości, jak Szczawnica, Nowy Sącz czy też Krynica. Tutejsi turyści, którzy są nastawieni na całkiem spore zwiedzanie, chętnie także wybierają się poza granice Polski, czyli na Słowację. W końcu można spokojnie powiedzieć, że jest to bardzo blisko od uzdrowiska.

Co jeszcze ciekawego można zobaczyć w Piwnicznej-Zdroju? Tutaj niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje między innymi kirkut, po którym tak naprawdę zostały tylko niewielkie pozostałości. Jest to tak naprawdę pozostałość po żydowskim cmentarzu. Warto dodać, że kiedyś licznymi mieszkańcami tej miejscowości byli właśnie Żydzi. Osoby, które zainteresowane są raczej zabytkami sakralnymi, z powodzeniem mogą znaleźć tutaj świątynię, która została wybudowana w stylu neobarokowym. Oznacza to, że mamy do czynienia z kościołem wybudowanym pod koniec XIX wieku.

Czy można zobaczyć w Piwnicznej-Zdroju zupełnie inny świat? Jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy wybrać się do takiego miejsca, jakim jest Manisoons. Znajdują się tutaj liczne eksponaty, które zostały przywiezione z misji do Afryki. Ponadto można znaleźć tutaj wiele ciekawych wyrobów artystycznych, w tym między innymi przedmioty wykonane z kolorowego szkła, tkaniny ręcznie szyte czy też ceramikę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>